Uncategorized

Moduł I
21 maja 2022
11:00 – 13:00
• Teoria praktyki jogi w ciąży – na co zwrócić uwagę podczas wykonywania ćwiczeń, podstawy bezpieczeństwa podczas praktyki, jakie pozycje są szczególnie korzystne, a jakich należy unikać
• Godzinna praktyka ukierunkowana na równoważenie organizmu przyszłej mamy
• Nauka prostej i skutecznej sekwencji do samodzielnej praktyki w domu

Moduł II
22 maja 2022
11:00 – 13:00
• Joga do zadań specjalnych – jak przy pomocy praktyki wpłynąć na prawidłowe odwrócenie i ułożenie się dziecka przed porodem, jak wspomóc terminowe rozpoczęcie akcji porodowej
• joga w porodzie – pozycje wspierające aktywne rodzenie
• Medytacja oraz relaksacja w dźwiękach mis tybetańskich

Warsztaty jogi w ciąży skierowane są do kobiet na każdym etapie ciąży, bez względu na poziom zaawansowania w praktyce jogi. Jest to również jak najbardziej odpowiedni czas, aby rozpocząć swoją przygodę z jogą. Zajęcia dostosowane są do potrzeb i możliwości przyszłych mam i koncentrują się nie tylko na aspekcie fizycznym, ale również oddechowym oraz prostej, ale efektywnej medytacji i relaksacji, co przyczynia się do redukcji stresu i pozwala się wyciszyć. Praktyka jogi pomaga zapobiegać lub łagodzić dolegliwości związane ze stanem ciąży, takie jak bóle kręgosłupa, obrzęki nóg, nietrzymanie moczu, problemy ze snem. Podczas ćwiczeń koncentrujemy się na rozluźnieniu nadmiernie napiętych partii mięśni oraz wzmocnieniu tych osłabionych. Ważnym aspektem zajęć jest również odpowiednia praca z mięśniami dna miednicy. Praktyka jogi w ciąży pomaga przygotować zarówno ciało, jak i umysł do porodu oraz połogu, poprzez naukę świadomości swojego ciała, oddechu i myśli.

Zapraszam również osoby pracujące z kobietami w ciąży – położne, doule, fizjoterapeutki, nauczycielki jogi i innych form ruchu.

Przeciwwskazania (względne, rozpatrywane indywidualnie):
• ciąża mnoga
• wcześniejsze poronienia
• zaburzony przebieg obecnej lub poprzednich ciąż

Koszt:
100zł za pojedynczy moduł
Przy zapisie na obydwa moduły – 150zł za całość
Zapisy poprzez sms tel 881584366

Uwaga! Dla każdej uczestniczki przewidziany prezent w postaci pięknych, wydrukowanych afirmacji porodowych w dwóch formatach – kart oraz plakatów.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *